Tai labai dažnai atliekama estetinė operacija, taikoma norint padidinti krūtis, atstatyti pasikeitusią jų formą, norint ištaisyti dydžio ar formos asimetriją.

Pjūvio vietos pasirinkimas. Odos pjūvius krūtinei padidinti galima atlikti trijose vietose. Jie gali būti po krūtimi (inframamarinėje linijoje), aplink spenelį arba pažastyje. Dauguma pacienčių renkasi inframamarinį pjūvį.

Implantas gali būti apvalus ar lašo formos, įvairių dydžių. Implantą galima įdėti po krūties liauka ar didžiuoju krūtinės raumeniu. Jeigu yra krūtų pasmukimas, tos pačios operacijos metu galima padaryti krūtų pakėlimą ar ištaisyti krūtų asimetriją. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Operacijos trukmė 1-2 valandos. 1-2 paras reikia praleisti stacionare. 2-3 mėnesius krūtys būna patinę, reikia 1 mėnesį nešioti specialią liemenėlę su juostą dieną-naktį.

Nors krūtų didinimas ir nėra labai sudėtinga operacija, tačiau ji vistiek susijusi su rizika. Kaip ir po visų operacijų gali būti kraujavimas, kuris gali sukelti audinių patinimą, o retais atvejais netgi prireikti revizijos. Infekcija - labai retas reiškinys. Kai kada gali išsivystyti implantą gaubiančios kapsulės kontraktūra, dėl ko vėliau gali prireikti pakartotinės operacijos. Po krūtų didinimo gali sumažėti arba padidėti spenelio jautrumas. Implantas plyšta labai retai ir visada gali būti pakeistas kitu. Jeigu taip atsitiktų, implantus gaminanti firma jį suteiktų pacientei nemokamai. Po krūtų padidinimo operacijos šiek tiek sudėtingiau vertinti mamogramas, tačiau tyrimais neįrodyta, kad implantai gali sukelti vėžį. Taip pat nėra mokslinių įrodymų, kad implantai sutrikdo maitinimą krūtimi, vaisingumą ar nėštumą.