Moterys, turinčios dideles, sunkias krūtis, dažnai kenčia dėl nugaros, kaklo, krūtų skausmo, liemenėlės įveržimų ant pečių, iššutimo po krūtimis ar jų asimetrijos. Kai kurios jaučia ir didelį psichologinį diskomfortą.

Per operaciją pašalinamas odos, krūtų audinio perteklius ir suformuojamos mažesnės, pacientei patrauklesnės krūtys. Operacija atliekama klinikoje bendrinėje anestezijoje. Per operaciją pašalinamas odos ir krūties audinio perteklius, o spenelis ir areolė grąžinami į anatominę padėtį. Randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Šie randai nematomi dėvint liemenėlę, o bėgant laikui tampa vis mažiau pastebimi. Po operacijos gali būti paliekamas drenas, kuris pašalinamas po 1-2 dienų. Stacionare reikia praleisti 1-2 paras.

Krūtų sumažinimo operacija nerekomenduojama moterims, kurios nori maitinti krūtimi. Sunku numatyti, ar moteris po plastinės operacijos galės maitinti krūtimi, nes mažinant krūtis gali tekti perpjauti pieno latakus, einančius spenelių link ir išeinančius iš jų. Kadangi per operaciją spenelis iš dalies atskiriamas nuo aplinkinio krūties audinio ir dalinai sutrikdoma inervacija, sumažėja spenelio jautrumas, tačiau jis laikui bėgant gerėja. Mėnesį po operacijos ištisą parą reikia dėvėti specialią liemenėlę. Galutiniai rezultatai vertinami po 6-12 mėnesių. Į darbą galima grįžti po 5-7 dienų.